Понеділок, 23.12.2024, 14:18
Вітаю Вас Гість | RSS

Все для студента… Вчись на відмінно!!!

Реклама
Наше опитування
Матеріали з яких дисциплін Ви хотіли б бачити:
Всього відповідей: 103
Статистика
Seo анализ сайта
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Доповіді » Фінанси підприємств [ Додати матеріал ]

Фінансовий механізм та принципи організації фінансів підприємств
12.06.2012, 10:47

Що собою являє фінансовий механізм підприємства?

Фінансовий механізм підприємства можна розглядати як систему управління фінансовими відносинами за допомогою фінансових важелів і фінансових інструментів, які дають змогу досягти головної мети будь-якого підприємства — отримання максимального прибутку. Елементами фінансового механізму підприємства є фінансові інструменти, фінансові важелі та фінансові методи.

Фінансові інструменти — згідно з міжнародними стандартами бухгалтерського обліку це будь-які контракти, з яких виникають фінансові активи для одного підприємства чи фінансові зобов'язання або інструмент для іншого (дебіторська і кредиторська заборгованість і похідні фінансові інструменти). Фінансовий актив може бути у вигляді коштів, конкретного права на одержання коштів або фінансового активу від іншого підприємства, обміну на фінансовий інструмент цього підприємства.

Фінансові важелі — це набір показників, через які керуюча система може впливати на виробничо-господарську діяльність підприємства.

Фінансові методи — це фінансовий облік, фінансовий аналіз, фінансове планування, фінансове регулювання і фінансовий контроль.

Ha яких принципах ґрунтується організація та функціонування фінансів підприємств?

Організація та функціонування фінансів підприємств ґрунтується на принципах:

-    економічна ефективність — створення та функціонування будь- якого підприємства неминуче призводить до затрат, тому функціонування такого підприємства повинно бути економічно доцільним у тому плані, щоб прямі витрати були компенсовані прямими і непрямими доходами;

-  фінансова відповідальність — при настанні банкрутства підприємства держава не несе відповідальності за його зобов'язаннями;

-    господарська і фінансова незалежність — у Господарському кодексі Україні, Законі України «Про власність» держава гарантує підприємцям, незалежно від форм підприємницької діяльності однакові права і створює однакові можливості для доступу до матеріально-технічних, фінансових, трудових, інформаційних, природних та інших ресурсів.

Категорія: Фінанси підприємств | Додав: dima-kruglyak
Переглядів: 808 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Курс валют
Закладки
Реклама
Пошук
3D облако тегов

home-nauka.ucoz.ua © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz