Понеділок, 23.12.2024, 04:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Все для студента… Вчись на відмінно!!!

Реклама
Наше опитування
Матеріали з яких дисциплін Ви хотіли б бачити:
Всього відповідей: 103
Статистика
Seo анализ сайта
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Доповіді » Фінанси [ Додати матеріал ]

Організаційні форми інвестиційної діяльності громадян
23.05.2012, 21:06

Під інвестиціями розуміють господарські операції, які передбачають придбання основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав, та інших цінних паперів в обмін на кошти або майно. Інвестиції поділяються на фінансові та капітальні. Інвестиційна діяльність громадян відіграє важливу роль в фінансовій діяльності. Безпосередньо для громадян метою інвестування є забезпечення прибутковості, а також приросту вартості грошових коштів які викладаються у відповідні об'єкти. Інвестиції надають можливість одержання поточного доходу, виплата якого може проводитись в майбутні періоди. Ще один важливий напрям використання інвестицій - це перепродаж їх заради одержання грошових потоків у періоди, коли це конче необхідно для громадянина. Важлива роль в інвестиційній діяльності належить участі в контролі над діяльністю суб'єктів господарювання (шляхом придбання і використання корпоративних прав), страхуванню фінансових ризиків, оптимізації оподаткування доходів, захисту від інфляції та ін.

Інвестування фінансових ресурсів в активи підприємств і установ дає можливість збільшити обсяги капіталу, який залучається з метою проведення господарських і фінансових операцій. Залучення громадян до активної інвестиційної діяльності збільшує обсяги операцій на вторинному фондовому ринку. Держава заохочує інвестиційні операції громадян, оскільки вони збільшують можливості розвитку економіки, надають додаткові кошти для фінансування державного і місцевих бюджетів, державних цільових фондів та інше.

Інвестиційна діяльність громадян проводиться в різних формах. Кожна з них має певні переваги й недоліки. При виборі форм інвестування необхідно врахувати багато факторів. При цьому, кожен з учасників інвестиційного процесу може надавати перевагу тим чи іншим конкретним напрямам діяльності. На основі вибору форм інвестицій формується інвестиційний портфель громадян. Інвестування може проводитись в реальні активи (капітальні інвестиції) або в фінансові активи (фінансові інвестиції). Кожен з цих напрямів здійснюється в організаційних формах.

В процесі формування інвестиційного портфеля громадян враховується багато факторів: доходність, ризик вкладання капіталу, строки, мета інвестування, доступність об'єктів інвестицій, інфляційні процеси, правовий захист вкладень, наявність державних гарантій та ін. Інвестиційний портфель повинен відповідати багатьом вимогам. Заради забезпечення стійкості вкладень, він має бути диверсифікованим. Це означає, що громадянин повинен вкладати свої гроші зразу в декілька активів. В такому разі знецінення одних активів може перекриватися зростанням інших.

Важлива роль в розвитку інвестиційної діяльності належить управлінню інвестиційним портфелем. Кваліфіковане управління портфелем потребує не тільки повсякденного аналізу вартості його активів, а й проведення активних операцій та зміни його структури. Таке управління можуть проводити самі громадяни. Але більш кваліфіковані операції з формування і зміни структури інвестиційного портфеля можуть здійснювати менеджери комерційних банків, інвестиційних компаній та інших фінансових посередників.

Категорія: Фінанси | Додав: dima-kruglyak
Переглядів: 2101 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Курс валют
Закладки
Реклама
Пошук
3D облако тегов

home-nauka.ucoz.ua © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz