Понеділок, 23.12.2024, 08:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Все для студента… Вчись на відмінно!!!

Реклама
Наше опитування
Матеріали з яких дисциплін Ви хотіли б бачити:
Всього відповідей: 103
Статистика
Seo анализ сайта
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Доповіді » Фінанси [ Додати матеріал ]

Орендна плата і методика її розрахунку
19.05.2012, 18:58

Передача об'єктів в оренду здійснюється на платній основі. Це пов'язано з тим, що проведення оренди пов'язано з формуванням грошових потоків, які повинні розподілятися між суб'єктами орендних відносин. Оскільки в умовах ринкової економіки використання майна в процесі підприємницької діяльності передбачає проведення амортизації основних фондів, одержання прибутків, формування ресурсів для їх відновлення або викупу, то розрахунок оплати за використання об'єктів орендарем має важливе значення. Така оплата відображає відносини між орендарем і орендодавцем з приводу розподілу між ними грошових потоків, пов'язаних з використанням об'єктів оренди.

Орендна плата - це кошти, що виплачуються орендарем орендодавцю за користування об'єктом оренди. Орендна плата має певну структуру. Як правило, до її складу включаються такі складові частини:

1. Амортизаційні відрахування на орендоване майно.

2. Кошти, що орендар передає орендодавцю для забезпечення ремонту об'єктів після закінчення терміну оренди.

3. Частина прибутку, який одержує орендар в процесі використання майна, взятого в оренду.

Амортизаційні відрахування розраховуються згідно з чинним законодавством для відповідних груп об'єктів. Частка прибутку, що включається до орендної плати, як правило, установлюється на рівні банківського проценту, що діє на період передачі майна в оренду. А сума прибутку визначається віднесенням такої частки до вартості об'єкту. Сума коштів для забезпечення ремонту майна після його використання визначається, виходячи зі стану об'єкту, терміну його використання орендарем, умов експлуатації та ін.

Величина орендної плати, порядок, строки і форми, її виплата визначаються у договорі оренди. Орендна плата може встановлюватися за все орендоване майно в цілому або за кожний об'єкт окремо. Вона може проводитися в грошовій, натуральній чи змішаній формах. Забезпечення виплати орендної плати в повному обсязі і в установлені строки є зобов'язанням орендаря. Стягнення заборгованості за орендною платою проводиться в безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса. Розміри орендної плата можуть бути зміненими тільки за погодженням сторін.

До особливостей орендної плати на об'єкти державної власності в Україні, відносяться:

1. Орендна плата є платежем, який підлягає виплаті незалежно від наслідків господарської діяльності орендаря.

2. Амортизаційні відрахування на такі об'єкти, як ЦМК та їх структурні підрозділи до складу орендної плати не включаються. Орендар залишає їх у своєму розпорядженні і використовує на відновлення орендованих основних фондів (що знаходяться у власності орендодавця).

3. Річна орендна плата за користування ЦМК та його структурними підрозділами не може перевищувати 10% вартості орендованого майна. Але у разі визначення орендаря на конкурсних засадах умовами конкурсу може бути передбачено встановлення більших розмірів орендної плати.

4. Орендарям збиткових та низькорентабельних підприємств, а також, об'єктів, що мають важливе соціальне значення, орендодавець може надавати пільги щодо орендної плати.

Розрахунок величини орендної плати здійснюється згідно з "Методикою розрахунку і порядком використання плати за оренду державного майна", затвердженого Кабінетом Міністрів України 04.10.1995 р. з урахуванням змін і доповнень, що були прийняті в 1998 і в 2000 рр. Порядок розрахунку передбачає визначення розміру річної орендної плати, а на її основі - місячної орендної плати. Після визначення місячної орендної плати можливий розрахунок добової, а в разі необхідності і погодинної орендної плати.

Орендна ставка за використання нерухомого майна установлена урядом України в залежності від цільового призначення, за яким майно використовується орендарем. Вона змінюється в діапазоні від 1 до 20 %. Найбільш висока ставка (20 %) використовується для нічних клубів, казино і закладів грального та шоу-бізнесу. Самі низькі ставки (1 %) - для розміщення закладів охорони здоров'я, соціальної допомоги, благодійних організацій, дітей та ін.

Розподіл орендної плати проводиться таким чином:

1. У разі, коли орендодавцем є ФДМУ

- орендна плата за ЦМК повністю спрямовується до державного бюджету;

- орендна плата за нерухоме майно державних підприємств в розмірі 70% направляється до державного бюджету і 30% - державному підприємству;

- за майно, що не ввійшло до статутного фонду господарського товариства,    створеного    в    процесі    приватизації    (корпоратизації) повністю до державного бюджету;

- якщо господарське товариство, створене в процесі приватизації (корпоратизації) утримує об'єкти житлового фонду, що не ввійшли до Статутного фонду, 70 % орендної плати виплачується до державного бюджету і 30 % господарському товариству.

2. У разі, коли орендодавцем майна є державне підприємство, орендна плата спрямовується:

- за окреме визначене майно    повністю підприємству;

- за ЦМК (структурного підрозділу підприємства) - 70% орендної плати виплачується підприємству і 30 % перераховується до державного бюджету.

Категорія: Фінанси | Додав: dima-kruglyak
Переглядів: 1809 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Курс валют
Закладки
Реклама
Пошук
3D облако тегов

home-nauka.ucoz.ua © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz