Понеділок, 23.12.2024, 08:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Все для студента… Вчись на відмінно!!!

Реклама
Наше опитування
Матеріали з яких дисциплін Ви хотіли б бачити:
Всього відповідей: 103
Статистика
Seo анализ сайта
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Доповіді » Фінанси [ Додати матеріал ]

Методика оцінки та умови передачі державного майна орендарю
19.05.2012, 18:56

Передача об'єкта в оренду передбачає визначення його вартості. Величина вартості майна фіксується в договорі оренди і є основою прийняття умов його виконання. До них, зокрема, відносяться: зобов'язання суб'єктів з питань використання та повернення об'єкту, нарахування і використання амортизації, розрахунок орендної плати та ін. Оцінка вартості державного майна, що передасться в оренду проводиться згідно, з "Методикою оцінки вартості об'єктів оренди", затвердженої постановою КМУ від 10.08.1995 р. З урахуванням специфіки об'єкту така методика може бути використана і при проведені оцінки недержавного майна, що передається в оренду.

Оцінка вартості майна проводиться комісією, яка утворюється орендодавцем. До складу комісії в обов'язковому порядку включаються представники осіб, що бажають одержати об'єкт в оренду. Методика передбачає врахування певних особливостей при розрахунках вартості об'єктів, що відносяться до ЦМК (цілісною майнового комплексу) і окремого індивідуального визначеного майна.

Проведення оцінки вартості ЦМК, що знаходиться в державній власності і передається в оренду, передбачає такий порядок:

- Здійснення повної інвентаризації майна.

- Розробка передавального балансу.

- Підготовка вихідних даних для проведення оцінки ЦМК. Складання акту оцінки ЦМК.

До вихідних даних, що готуються з метою проведення оцінки ЦМК відносяться показники, що містять більш детальну характеристику основних і обігових коштів підприємства.

При проведені оцінки вартості ЦМК враховується, що все майно поділяється на три групи, кожна з яких передається орендарю на визначених умовах. До них, зокрема, відносяться:

1. Майно, що передається орендарю на умовах оренди. До його складу відносяться необоротні активи за виключенням цінних паперів, що маються на балансі підприємства.

2. Майно, що передається орендарю за умови викупу. Таке майно включає матеріальні оборотні активи підприємства.

3. Майно, що передається орендарю на умовах кредиту. Це грошові кошти, розрахунки і цінні папери.

Вартість оборотних активів підприємства розраховується, виходячи з вартості їх придбання за умови обов'язкового проведення їх дооцінки з урахуванням ринкових цін. Величина вартості матеріальних оборотних активів, що викуповуються орендарем, визначаються шляхом врахування їх балансової вартості за винятком кредиторської заборгованості, що виникає у зв'язку з придбанням такого майна. Але при цьому умовою є те, що така заборгованість не врахована при визначені суми майна, що передається орендарю на умовах кредиту.

До складу майна, що підлягає викупу орендарем, відносяться:

1. Виробничі запаси.

2 Малоцінні та швидкозношуючі предмети (за залишковою вартістю).

3. Незавершене виробництво.

4. Витрати майбутніх періодів.

5. Товари.

6. Витрати на залишок товарів.

Викуп майна орендарем здійснюється згідно з договором купівлі-продажу майна, що укладається одночасно з договором оренди. Оплата вартості повинна бути проведена на протязі не більше 30 календарних днів з моменту укладання договору. Господарське товариство, створене членами трудового колективу державного підприємства, бере в оренду ЦМК, і має певні пільги. Оплата майна може бути здійснена ним з використанням розстрочки платежу. За умови виконання першого внеску в сумі не менше 30 % вартості майна, господарське товариство може одержати відстрочку платежу строком до 1 року.

До майна, що надається орендареві на умовах кредиту відносяться:

- цінні папери (вартість визначається за балансом) (ЦП);

- грошові кошти (ГК);

- дебіторська заборгованість (ДЗ);

- кредиторська заборгованість (КЗ).

 

Коли другий додаток є від'ємним, він прирівнюється до нуля. Передача майна орендареві в кредит здійснюється за таких умов:

1. Така передача проводиться на основі кредитного договору, що

укладається одночасно з договором оренди. Строк кредитної угоди не

повинен перевищувати строку договору оренди.

2. Орендар здійснює права, що виходять з цінних паперів, одержаних     на умовах кредиту без права на відчуження таких цінних паперів.

3. За користування кредитом орендар виплачує проценти на суму кредиту за ставкою, що відповідає ставці рефінансування НБУ.

4. У випадку погашення цінних паперів на протязі строку дії договору, грошові кошти, одержані орендарем повертаються орендодавцю за закінченням строку кредитного договору.

Категорія: Фінанси | Додав: dima-kruglyak
Переглядів: 1421 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Курс валют
Закладки
Реклама
Пошук
3D облако тегов

home-nauka.ucoz.ua © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz