П`ятниця, 03.05.2024, 10:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Все для студента… Вчись на відмінно!!!

Реклама
Наше опитування
Матеріали з яких дисциплін Ви хотіли б бачити:
Всього відповідей: 103
Статистика
Seo анализ сайта
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Доповіді » Фінанси підприємств [ Додати матеріал ]

Що розуміють під категорією «податок» та які характерні ознаки властиві податкам?
16.09.2012, 19:16

Що розуміють під категорією «податок»?

Податки, податкова політика, податкова система, оподаткування постійно знаходяться в центрі уваги всього суспільства в кожній державі. Податки — це необхідна, первинна умова існування та діяльності держави, неодмінна ознака цивілізації будь-якого суспільства.

Єдиного, стандартизованого визначення категорії податок в фінансовій науці не існує. Але проаналізувавши всі стадії розвитку та становлення податку, враховуючи його історичне, сус­пільне значення можна дати визначення категорії «податок». Податок — це індивідуально безеквівалентний рух грошових засобів від індивідуума до держави, який здійснюється на основі примусу з боку влади, з метою формування централізованого грошового фонду, який використовується для виконання державою своїх функцій.

Які характерні ознаки властиві податкам?

Характерними ознаками податків, за якими їх відрізняють від податкових платежів, є, по-перше, — імперативність (розпорядження платнику податків з боку держави або вимога обов'язковості податкового платежу). При невиконанні зобов'язання застосовуються відповідні санкції.

По-друге, зміна власника. Зокрема, через податки частка приватної власності (у грошовій формі) стає державною або муніципальною, утворюючи таким «відчуженням» бюджетний фонд.

По-третє, безповоротність (податкові платежі знеособлюються і не повертаються конкретному платнику) і безоплатність (платник не одержує за податки, що сплачує, ніяких матеріальних, господарських або інших винагород). Ця ознака відділяє податки і збори від мита. Платник останніх одержує права на здійснення яких-небудь господарських операцій (наприклад, на ввезення або вивіз товарів через митну межу).

Категорія: Фінанси підприємств | Додав: dima-kruglyak
Переглядів: 1217 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Курс валют
Закладки
Реклама
Пошук
3D облако тегов

home-nauka.ucoz.ua © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz