П`ятниця, 17.05.2024, 10:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Все для студента… Вчись на відмінно!!!

Реклама
Наше опитування
Матеріали з яких дисциплін Ви хотіли б бачити:
Всього відповідей: 103
Статистика
Seo анализ сайта
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Доповіді » Фінанси [ Додати матеріал ]

Структура власного і позикового капіталу
27.03.2012, 18:51

Власний і позиковий капітал мають відповідну структуру. Так, власний капітал включає такі основні елементи: статутний капітал, додатковий капітал, резервний капітал, нерозподілений прибуток. Кожен з них відображає різні джерела фінансування. Додатковий капітал - це капітал, який залучається поверх статутного фонду. Резервний капітал формується не за рахунок внесків засновників, а має своїм джерелом доходи підприємства. Нерозподілений прибуток - це частина доходів, які після виплати обов'язкових і регламентованих статутом виплат знаходяться у розпорядженні підприємства.

Додатковий капітал - це капітал, що притягується акціонерним товариством поверх статутного капіталу. Величина такого капіталу (як і статутного) відображається в пасиві балансу як частина власного капіталу і змінюється тільки у випадку проведення відповідних змін, передбачених статутом.

Додатковий капітал охоплює декілька частин: емісійний дохід, дооцінку активів, вартість безкоштовно отриманого майна та ін. Під емісійним доходом розуміється дохід, отриманий акціонерним товариством за рахунок продажу акцій поверх номіналу. Емісійний дохід може бути отриманий ще до початку господарської діяльності підприємства, в процесі первинного розміщення акцій. Тому скоріше всього це не дохід, а саме додатковий капітал.

Емісійний дохід - це не дохід і не прибуток підприємства. Його зміст зводиться до того, що надлишковий капітал (емісійний дохід)  -  це надходження, які отримує підприємство за рахунок того, що інвестори оцінюють його активи за більш високою вартістю, ніж вони відображені в номіналі акцій.

Резервний капітал - це капітал, який створюється підприємством з метою фінансування можливих збитків. Підприємство може створювати декілька фондів. Вони формуються за рахунок чистого прибутку підприємства. Резервні фонди формуються у розмірах, встановлених установчими документами акціонерного товариства. Відповідно до вимог законодавства України на підприємстві в обов'язковому порядку створюється резервний капітал. Його розмір повинен бути не менше 25 % величини статутного капіталу. Формується він шляхом щорічних відрахувань в даний фонд не менше 5% чистого прибутку підприємства.

Нерозподілений прибуток - це прибуток підприємства, який залишається після виплати податків, процентів і дивідендів кредиторам і акціонерам. Він формується як за рахунок прибутку, що залишився після виплат у звітному періоді, так і за рахунок залишку невикористаного прибутку в минулі роки. Нерозподілений прибуток використовується з метою формування фондів погашення запозиченого капіталу, придбання основних засобів, поповнення оборотних активів, оплати рахунків дебіторів, проведення інвестиційної діяльності (довгострокових і короткострокових фінансових вкладень), формування фондів економічного стимулювання та ін.

Позиковий капітал також включає декілька важливих частин: довгострокові зобов'язання і поточні зобов'язання. Під зобов'язаннями підприємства розуміють заборгованість підприємства, яка виникає внаслідок попередніх подій, погашення яких приведе до зменшення його активів. До поточних зобов'язань відноситься заборгованість строком до 1 року, довгострокові - більше року.

Якщо відобразити склад пасивного капіталу підприємств по Херсонській області в цілому та в деяких галузях народного господарства, то будемо мати такі дані. Найбільш висока питома вага статутного капіталу відзначається на транспорті, додаткового капіталу в промисловості, нерозподіленого прибутку на транспорті, поточної кредиторської заборгованості в торгівлі і громадському харчуванні.

Категорія: Фінанси | Додав: dima-kruglyak
Переглядів: 5938 | Завантажень: 8 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Курс валют
Закладки
Реклама
Пошук
3D облако тегов

home-nauka.ucoz.ua © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz