П`ятниця, 17.05.2024, 10:34
Вітаю Вас Гість | RSS

Все для студента… Вчись на відмінно!!!

Реклама
Наше опитування
Матеріали з яких дисциплін Ви хотіли б бачити:
Всього відповідей: 103
Статистика
Seo анализ сайта
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Доповіді » Фінанси [ Додати матеріал ]

Поточні операції і порядок їх проведення
28.05.2012, 12:50

З метою організації управління міжнародними фінансовими операціями вся їх сукупність поділяється на дві частини: поточні операції та капітальні операції. Кожна з них відображає певний спектр зовнішньоекономічної діяльності. Поточні і капітальні операції тісно пов'язані між собою. Разом з тим, кожна з них має відносно самостійне значення в структурі платіжного балансу країни. Управління грошовими потоками суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності з метою формування раціональної структури платіжного балансу країни передбачає чітку класифікацію поточних та капітальних операцій.

До поточних операцій відкосяться міжнародні операції, що проводяться з товарами, послугами, доходами за поточними трансфертами. Вони включають експорт і імпорт товарів та послуг, а також обмін доходами та трансфертами між різними країнами. З одного боку, поточні операції є результатом економічного розвитку держави. З іншого, вони здійснюють вплив на структуру господарського обороту та напрями фінансування соціальних програм.

Експортно-імпортні операції включають видимі і невидимі потоки. До видимих відносяться операції, які проводяться з товарами. Невидимі операції включають імпорт і експорт послуг. В свою чергу, видимий експорт і імпорт охоплює такі основні групи товарів: товари загального призначення, товари для переробки, ремонт товарів, товари, придбані в портах транспортними організаціями та ін. При цьому враховується і неформальна торгівля. Вона складається з неврахованого імпорту та неорганізованого роздрібного товарообігу. Обсяги неформальної торгівлі розраховується на основі експертних оцінок. На підставі інформації про кількість фізичних осіб, що перетинають митний кордон та суми іноземної валюти і товарів, що закуповуються ними, визначаються обсяги неформальної торгівлі. Динаміка видимого експорту і імпорту розглядається стосовно товарної структури зовнішньої торгівлі і суб'єктів, які до неї залучено.

До невидимих операцій відноситься транспортні послуги (пасажирські, вантажні, та інші, включаючи морський, залізничний, повітряний, трубопровідний транспорт), подорожі (туристичні послуги), послуги зв'язку, будівельні, фінансові та інші ділові послуги. До фінансових та інших ділових послуг, зокрема відносяться операції банків та страхових компаній, продаж і купівля нематеріальних активів, випуск   і   розміщення    цінних   паперів,   надання    інформаційних   та консультативних послуг та ін.

Доходи відображають дані про оплату праці, дивіденди з прямих та портфельних інвестицій, відсотки від залученого капіталу. Трансферти включають некомпенсовану передачу країні матеріальних та фінансових цінностей із-за кордону. Розрізняють поточні та капітальні трансферт. До поточних трансфертів відносяться перекази із-за кордону та надання технічної допомоги. За 2000 р. надходження доходів в Україну складало 94 млн. дол., а виплат 770 млн. дол. Тому сальдо доходів було мінусовим і складало 676 млн. дол. Що ж стосується поточних трансфертів, то вони оцінюються в 691 млн. дол., а витрати 194 млн. дол. Таким чином, сальдо поточних трансфертів є позитивним і складає 597 млн. дол.

При проведенні торгових операцій важливе значення має процес ціноутворення на товари та послуги. Формування цін та тарифів залежить від багатьох факторів: цін міжнародних ринків, валютного та митого регулювання, оподаткування доходів суб'єктів торгових операцій, конкурентоспроможності національного товаровиробника, умов залучення фінансових ресурсів з метою забезпечення проведення міжнародних торгових операцій та ін. Ціноутворення в процесі проведення операцій з імпорту і експорту товарів та послуг потребує державного регулювання з використанням як прямих так і непрямих форм.  При цьому враховується основні фактори,  що  впливають  на формування цін.

Особлива       увага       приділяється       захисту       національного товаровиробника від демпінгового і субсидованого імпорту. Демпінг - це ввезення на митну територію країни товару за ціною, нижчою від порівняльної на подібний товар на вітчизняному ринку. Демпінг задає шкоди національному товаровиробнику подібного товару. Як правило, він застосовується з метою придушення конкурентів, установлення панівного положення на ринках. Демпінгова маржа - це сума, на яку нормальна вартість (тобто вартість товару на внутрішньому ринку) перевищує експортну ціну. З метаю запобігання демпінгу, країна-імпортер приймає антидемпінгові заходи, які зокрема, включають використання антидемпінгового мита. Антидемпінгове мито - це мито, яке застосовується в разі ввозу на територію країни товару, що є об'єктом використання антидемпінгових заходів.

Субсидований імпорт - це ввезення на митну територію держави імпортного товару, який користується пільгами в формі субсидій. Такі субсидії можуть надаватись з метою організації виробництва, переробки, транспортування та експорту товару. Стосовно субсидованого імпорту, субсидія означає фінансову або іншу підтримку державними органами виробництва, переробки, продажу, транспортування, експорту та споживання подібного товару, внаслідок чого суб'єкт країни експортера одержує пільги (прибуток). 3 метою захисту від субсидованого імпорту країна застосовує компенсаційні заходи, включаючи компенсаційне мито.

За 2000 р. в Україні було досягнуто позитивного сальдо поточних операцій в сумі 1481 млн. дол. При цьому більшість позитивного обсягу випадає на операції з видимим експортом та імпортом. Так, баланс товарів склав 779 млн. дол., а послуг 627 млн. дол.

Категорія: Фінанси | Додав: dima-kruglyak
Переглядів: 1210 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Курс валют
Закладки
Реклама
Пошук
3D облако тегов

home-nauka.ucoz.ua © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz