П`ятниця, 17.05.2024, 12:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Все для студента… Вчись на відмінно!!!

Реклама
Наше опитування
Матеріали з яких дисциплін Ви хотіли б бачити:
Всього відповідей: 103
Статистика
Seo анализ сайта
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Доповіді » Фінанси [ Додати матеріал ]

Фінансові ресурси громадян та їх структура
23.05.2012, 21:09

Фінанси громадян - один із важливих елементів фінансової системи. Формування і використання фінансових ресурсів громадян безпосередньо пов'язані з розвитком інших елементів фінансової системи: державних фінансів, фінансів підприємств і установ, розвитком банківської системи, страхування та інше. Фінанси громадян відіграють в такій системі провідну роль, оскільки розвиток системи в цілому багато в чому підпорядкований забезпеченню інтересів громадян, їх груп і об'єднань. В економічній теорії з метою відображення діяльності окремих громадян та їх груп використовується термін "домогосподарство".

Домогосподарство - це одна особа або сукупність осіб, які мешкають в одному житлі та ведуть спільне господарство (мають спільні витрати по утриманню житла, харчуванню, тощо). При цьому наявність родинних стосунків між такими особами не є обов'язковою. Діяльність домогосподарства передбачає формування доходів, а також здійснення витрат та використання наявних ресурсів. Аналіз фінансового стану домогосподарства передбачає визначення структури їх доходів та ресурсів, а також обсягів та складу витрат.

Фінансові ресурси громадян - це фінансові активи, що маються у розпорядженні громадян і використовуються з метою забезпечення їх діяльності. Фінансові ресурси громадян включають грошові доходи, вартість продукції з особистого підсобного господарства, пільги та субсидії, а також інші надходження.

Доходи і ресурси домогосподарств відображають такі показники:

1. Грошові доходи.

2. Загальні доходи.

3. Сукупні ресурси.

Грошові доходи охоплюють всі грошові та натуральні (визначені в грошовому еквіваленті) надходження, що одержують члени домогосподарства у звітному періоді. До них, зокрема, відносяться: оплата праці, доходи від підприємницької діяльності та само зайнятості, проценти, дивіденди, надходження від продажу цінних паперів, нерухомості, особистого та домашнього майна, продукції підсобного господарства, соціальна допомога, пенсії, стипендії, грошова допомога від родичів та ін. Загальні доходи включають грошові доходи, вартість продукції, отриманої з особистого підсобного господарства, суму пільг та субсидій, вартість подарованого майна та ін.

Сукупні ресурси домогосподарства охоплюють загальні доходи, а також суми надходжень від інших джерел. До них, зокрема, відносяться використання заощаджень, приріст позик, кредитів, боргів, взятих домогосподарством, а також боргів, повернених домогосподарству. Показник сукупних ресурсів відображає потенційні ресурси домогосподарства, що отримані в звітному періоді, незалежно від джерел їх надходжень.

Фінансові ресурси створюються і використовуються громадянами з метою забезпечення їх діяльності. Це, зокрема, передбачає придбання товарів та послуг для забезпечення потреб людей, здійснення заощаджень з метою фінансування майбутніх витрат, створення резервів, відшкодування частини доходів до державного бюджету та ін. Фінансова діяльність громадян (проведення операцій з фінансовими активами), як правило, має місце в процесі придбання товарів довгострокового користування (з використанням кредиту, оренди, цінних паперів, застави та ін.). Та найбільш активно фінансові операції проводяться громадянами в ході формування і використання фондів заощаджень. Вони пов'язані з купівлею-продажем цінних паперів, валютних ресурсів, здійсненням депозитних операцій, страхуванням, наданням коштів у позику та ін.

В процесі проведення активної фінансової діяльності громадянами формується портфель фінансових ресурсів. Він включає як власні, так і позичені цінності. Метою формування такого портфелю є створення умов для фінансової діяльності. Склад портфеля формується з урахуванням багатьох факторів: доходів та витрат громадянина, ризику та ін. До основних складових частин портфелю включаються: грошові кошти, цінні папери, боргові зобов'язання, гарантії, перекази та ін.

Формування і використання фінансових ресурсів громадян відображається в бюджеті домогосподарств. Він охоплює доходи і витрати. Дохідна частина бюджету громадян формується за рахунок доходів та одержаних позик. Витрати бюджету пов'язані з фінансуванням діяльності громадян. Бюджет не зводиться до суми фінансових ресурсів, що перебувають у розпорядженні фізичних осіб. Він включає доходи, що одержують громадяни від використання фінансових актинів, а також надходження, що проводяться на основі боргу.

Категорія: Фінанси | Додав: dima-kruglyak
Переглядів: 2956 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Курс валют
Закладки
Реклама
Пошук
3D облако тегов

home-nauka.ucoz.ua © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz